İŞKUR Bitlis ve İlçelerinde 1000 Kişi Temizlik Görevlisi Alacak

GÜNCEL 12 Ocak 2019 00:13
Videoyu Aç İŞKUR Bitlis ve İlçelerinde 1000 Kişi Temizlik Görevlisi Alacak
A
a

Çalışma ve İş Kurumu Bitlis İl Müdürlüğü ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde Temizlik Görevlisi olarak toplam 1000 kişi alacak.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada,  Çalışma ve İş Kurumu Bitlis İl Müdürlüğü ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde Temizlik Görevlisi olarak toplam 1000 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 14-18 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.
 
Katılımcı şartları
Kuruma kayıtlı işsiz olmak
18 yaşını tamamlamış olmak
Emekli ve malul aylığı almamak
Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

İl ve İlçe Müftülükleri işbirliğinde düzenlenen programlarda 1. Liste ve 2. Liste ayrımı (öncelikli grup sınıflandırması) bulunmamaktadır, bunlar dışındaki tüm programlarda 1. Liste kapsamındakiler (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.
 
Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Katılımcılar sadece bir programa başvuru yapabilirler. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden ve tüm ilçelerimizde bulunan hizmet noktalarımızdan da yapılabilecektir. Tüm Programlar 18 Şubat 2019 tarihinde başlayacak, 16 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir. 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi