Güroymak Belediyesi doğalgaz protokolü imzaladı

GÜNCEL 21 Şubat 2018 12:45
Videoyu Aç Güroymak Belediyesi doğalgaz protokolü imzaladı
A
a

Güroymak Belediyesi, Doğugaz Bitlis, Bingöl, Muş Doğalgaz Dağıtım A.Ş şirketiyle doğalgaz protokolü imzaladı.

Güroymak Belediyesinde gerçekleşen protokolde Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu ve Doğugaz Bitlis, Bingöl, Muş Doğalgaz genel müdürü Turgut Kızılkaya tarafından hazırlanan doğalgaz protokolü imzalandı.

İmzalanan protokolde yüklenici firma tarafından 15 Nisan 2018 tarihinde çalışmalara başlanacak.

Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu 2018 yılı içerisinde ilçenin %70’nin tamamlanması hedeflendiğini belirterek, doğugaz firma yetkilileri ile 2018 yılı içerisinde ilçemize doğalgaz gelmesi ile alakalı protokolü imzalanmış bulunmaktayız. İnşallah 2018 yılı sonuna kadar ilçemize tasarlamış olduğumuz doğalgaz programı kapsamında %70’ni doğalgaz meselesini halledeceğiz. Biz doğalgazı önemsiyoruz çünkü doğalgaz daha sağlıklı bir enerji kaynağı, çevre dostu ve vatandaşlarımızın da ekonomisine çok ciddi manada katkı sağlayacağını inandığımız bir enerji kaynağıdır. Bunu ilçemizde kavuşturmanın sevincini yaşıyoruz. Belediye olarak da yine vatandaşımıza önemli ve kayda değer büyük bir hizmeti getirmiş olmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Gerek doğugaz firmamızın yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu uzunca bir süreç hedefimiz ilçemizin tamamını doğalgaza kavuşturmak. Dolayısıyla bu uzun bir süreçte yapılacak çalışmalardan dolayı vatandaşlarımızın da bize katkı sağlayacağını sabır göstereceğini ve anlayışla bizi karşılayacaklarını temenni ediyoruz. Bu önemli ve güzel hizmetin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

Ayrıca Güroymak Belediyesi tarafından halkı bilgilendirmek adına belediye tarafından gün içerisinde anons yapıldı.

Protokol imzalanması sırasında Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Doğalgaz firmasının Genel Müdürü Turgut Kızılkaya, Yönetim Kurulu üyesi Remzi Demircan ve belediye personelleri katıldı. 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi