Özkan Kızılkaya yazdı: İnsan Kulaktan Zehirlenir

GÜNCEL 2 Haziran 2024 20:04
Videoyu Aç Özkan Kızılkaya yazdı: İnsan Kulaktan Zehirlenir
A
a

Kime ne söylediğinize kimin size ne söylediğine dikkat etmelisiniz. Tüm yaşam dengeniz, kulağınıza gelen düşüncelerin pozitif veya negatif gücüne bağlı olabilir. Çünkü insan kulaktan zehirlenir.

Bu deyim çok kıymetli bir iletişim tembihidir. Lütfen dikkate alın. Bunu sizin için biraz daha detaylandırarak ifade etmeye gayret edeceğim.

"İnsan kulaktan zehirlenir" deyimi, iletişimin insanlar üzerindeki etkisini vurgulayan bir deyimdir. Bu deyim, insanların duydukları sözlerin, aldıkları bilgilerin, ve etraflarındaki seslerin, onların düşünce yapısını, duygusal durumunu ve davranışlarını etkileyebileceğini ifade eder.

Kulaktan zehirlenme kavramı, insanın sürekli olarak etrafındaki bilgileri işleyerek kendi düşünce ve davranışlarını şekillendirmesine dayanır. Eğer bir kişi sürekli olarak negatif, yanlış veya zararlı bilgilerle beslenirse, bu durum onun ruh sağlığını ve genel yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. İnsanlar, duydukları bilgileri sorgulamadan kabul etme eğiliminde olabilirler ve bu da yanlış veya zararlı inançların yayılmasına neden olabilir.

Makalenin tamamını okumak için tıklayın
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi