Güroymak haber portalı

Güroymak’ta polis haftası kutlandı

GÜNCEL 10 Nisan 2018 22:38
Videoyu Aç Güroymak’ta polis haftası kutlandı
A
a

Güroymak’ta Türk Polis Teşkilatının 173’nci yıl dönümü törenle kutlandı.

İlçedeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan törende saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu. İlçe Emniyet Müdür Vekili Erbil Başar burada yaptığı konuşmada, mazisi şan ve şerefle dolu Türk polis Teşkilatı’nın 173. Hizmet yılını kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. 

Konuşmaların ardından şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, kurum amirleri ve vatandaşlar İlçe Emniyet Müdür Vekili Erbil Başar’ı makamında ziyaret ederek sohbet ettiler. 

Polislerin bir taraftan halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi asli görev yürütürken, diğer taraftan da sosyal sorumluluk anlayışı ile önemli projelere imza attığını belirten Alibeyoğlu, şöyle konuştu.

Vatandaş ile devlet arasında köprü kuran, bu vatan coğrafyasında milletimizin huzurunun ve güvenliğinin sağlanması için özverili bir şekilde gece gündüz çalışan Türk polisi, görevlerini gelecekte de başarılı bir şekilde sürdürecektir. Bu vesile ile milletinin huzur ve güvenliği için şehit ve gazi olan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarının Polis Haftası'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi