Güroymak'ta 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni düzenlendi 2018

GÜNCEL 10 Kasım 2018 16:22
Videoyu Aç Güroymak'ta 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni düzenlendi 2018
A
a

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü dolayısıyla Güroymak’ta anma programı düzenlendi.

Güroymak Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende, saat 09.05'te çalan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Kaymakamlık bahçesinde çelenk sunma töreni ile başlan anma programı Güroymak YİBO konferans salonunda devam etti. Konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan program kapsamında günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Öğrenciler tarafından şiirler ve Atatürk'ün sevdiği şarkılar okundu. Daha sonra Atatürk'ün hayatından kesitlerden oluşan slayt gösterisi sunuldu. Hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona eren program sonrasında Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu programın düzenlenmesinde emeği geçenleri teşekkürlerini iletti. 

Düzenlenen programa Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Jandarma Bölük komutanı Yüzbaşı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar, polis, askeri erkan, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi