Bitlis’e 21 uzman doktor atamasında neden Güroymak yok!

GÜNCEL 23 Ekim 2019 11:06
Videoyu Aç Bitlis’e 21 uzman doktor atamasında neden Güroymak yok!
A
a

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü’nün Güroymak Devlet Hastanesi D grubundan C grubuna yükseltilmesi talebi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması haberini flaş haberle Güroymak halkına duyurmuş ve herkes tarafından bu gelişmenin takipçisi olduğumuzu ifade etmiştik.

Vahit Kiler resmi twitter hesabında şu açıklamalara yer vermişti, Girişimlerimiz sonucunda Adilcevaz ve Güroymak devlet hastanelerimiz  Sağlık bakanlığı tarafından D sınıfında C sınıfına çıkarılmıştır. Bu sayede her iki hastanemizde 6 olan uzman doktor sayısı 14'e yükseldi. Hayırlı mübarek olsun.

Cemal Taşar resmi twitter hesabında şu açıklamalara yer verdi, Adilcevaz ve Güroymak Devlet hastanemizde 6 olan uzman doktor sayısı 14'e çıkartılacak şekilde planlama yapılacaktır. Böylece uzman doktor sıkıntısı bitmiş olacak. Tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun inşallah.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü  sosyal medya hesabında şu açıklamayı yayınladı:  “İl Sağlık Müdürlümüz Sayın Dr. Koray Okur ve Bitlis Milletvekillerimizin girişimleri sonucu Adilcevaz Onkoloji Devlet Hastanesi ve Güroymak Devlet Hastanemiz C grubu hastane rolünde  50 yatakla hizmete devam etmesi 24.01.2019 tarih ve E.206 sayılı Bakanlık Makam onayı ile uygun görülmüştür.

Adilcevaz Onkoloji ve Güroymak Devlet hastanemizde şuan 6 ana branşta uzman tabibin hizmet vermekte ancak C grubuna yükseldikten sonra toplam 14 branşta hizmet verilecektir. Göz Doktoru, Kulak Burun Boğaz Doktoru,Üroloji Uzmanı, Radyoloji Uzmanı, Genel Cerrah Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı, Dâhiliye Uzmanı, Çocuk Uzman Doktoru, Ortopedi, Fizik Tedavi, Acil Tıp Uzmanı, Anestezi ve Acil Serviste hizmet vermek üzere 11 pratisyen bulunacaktır.

Yukarıdaki açıklamalara göre müjdeli haber verilmişti fakat Bitlis merkez ve 5 ilçesine 21 uzman doktor ataması yapılmasına rağmen Güroymak ilçesine herhangi bir uzman ataması gerçekleşmedi. 

Bu anlamda C grubuna yükselen bir hastanede özellikle Bitlis ilçeleri arasında nüfus bakımından Tatvan ilçesinden sonra gelen ve doğurganlığı ilk sırada olan Güroymak ilçesinde 1 Kadın Doğum Uzmanı bile yok. 

Buradan Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar'a ayrıca muhatabı olarak kendini gören herkese sesleniyoruz

1 Güroymak ilçesinin günahı nedir! 21 uzman doktor ataması arasında neden Güroymak yok

2 Güroymak ilçesi nüfus bakımından ikinci ilçe ve doğurganlığı yüksek olan ilk sırada olan bir ilçe neden Kadın Doğum Uzmanı yok

3 C sınıfına yükselen hastane tam donanımlı olması gerekir hastane gerek kapasite bakımından ve hatta ameliyat yapılacak bir durumda olması gerekir Güroymak Devlet Hastanesi bu kapasite olmadığını tüm vatandaşta biliyor

4 Ahlat ilçesi gerek nüfus bakımından ve yerleşim olarak küçük olmasına rağmen büyük kapasiteli sıfır bir hastane yapılıyor neden Güroymak ilçesinde yeni modele ve sınıfına uygun bir hastane yapılmıyor?

Yukarıda 4 soru özellikle halkın sizden beklediği cevaplardır. Burada Güroymak Haber olarak vatandaşın sesini sizlere ulaştırmaya çalıştık

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi