Güroymak haber portalı

BİDER Başkanı ve Güroymak'lı İşadamı Celal Cerenoğlu’dan Regaip Kandili Mesajı

GÜNCEL 21 Mart 2018 23:52
Videoyu Aç BİDER Başkanı ve Güroymak'lı İşadamı Celal Cerenoğlu’dan Regaip Kandili Mesajı
A
a

BİDER Başkanı ve Güroymak'lı İşadamı Celal Cerenoğlu Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

BİDER Başkanı ve Güroymak'lı İşadamı Celal Cerenoğlu yayımladığı mesajında, "Üç aylar Regaip Kandiliyle başlayan, bin aydan hayırlı Kadir Gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran, Ramazan Bayramıyla da maddi ve manevi alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

Müslümanlar için tövbe etmenin, manevi arınma ve kendini yenilemenin müjdecisi olan Regaip Kandilinde kendimizi sorgulamaya ve dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve öz güven kazanmaya, ihtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımız daha da artmaktadır.

İştirak edeceğimiz bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, Yüce Dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin Regaip Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi