Güroymak haber portalı

Alibeyoğlu lise öğretmenleriyle bir araya geldi

GÜNCEL 14 Nisan 2018 00:13
Videoyu Aç Alibeyoğlu lise öğretmenleriyle bir araya geldi
A
a

Güroymak Kaymakamlığınca öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanmalarına destek olmak amacıyla ilçede görev yapan lise öğretmenleriyle bir araya geldi.

Güroymak toplantı salonunda lise öğretmenleriyle bir araya gelen Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Liselerde üniversite sınavlarına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine, Üniversiteye Hazırlık Kamp Projesi kapsamında destek olduklarını ifade etti.

Kaymakam Alibeyoğlu yaptığı açıklamada, ilçede eğitimin daha üst düzeye yükseltilmesi ve üniversite kazanma oranının artırılması için büyük çaba gösterdiklerini söyledi.

Kamu kurumları eliyle eğitime yapılan yatırımın önemli yatırımlardan olduğunu ve bu yatırımların okullara zamanında ulaştırılması gerektiğini belirten Alibeyoğlu, öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görmeleri için tüm gayretlerimiz devam etmektedir. Eğitime verdiğimiz çeşitli destekler sayesinde her geçen gün bir adım daha ileriye yükselmekteyiz. Üniversite sınavının az bir süre kalmasından dolayı kalan süre zarfında öğrencilerimizin üniversite sınavlarını kazanmaları istedikleri bölümlere gitmeleri için neler yapılması gerektiği konusunda görüşmeler yaptık. Yapılan görüşmeler sonucunda yol haritasını belirledik dedi. 

Geleceğimizi yönlendirecek, şekillendirecek ve ileriye taşıyacak başarılı gençlere destek vermeyi kaymakamlık ve belediye olarak kendilerine bir görev, ödev ve sorumluluk bildiklerini belirten Alibeyoğlu, gençlerin üniversiteyi kazanmalarına bir nebze vesile olursak, öğrencilerin ailelerinin mutluluklarına ortak olmuş oluruz diye konuştu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güroymak'ın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi